Oteller rahat konaklama ihtiyacımızı en iyi şekilde karşılama fırsatı veren yapılardır. Otel işletmecileri de, bu yapılar içerisinde çeşitli tasarım ve dekorasyonlar yaparak müşterilerine en güzel hizmeti vermenin yarışı içerisindedirler. Müşterilerden gelen talepler doğrultusunda ekstra özellikler dahil edilen oteller, ihtiyaçlar icatları doğurur deyimini bir kez daha bizlere hatırlatmaktadır.

Oteller ve Kral Daireleri otellerin eşsiz konumu ve harika manzarası ile  modern estetik zevkini içinde barındırır. Kral dairelerinin ayrıntılarla lüks anlayışını vurgulayış şekli misafirlerine büyük ayrıcalıklar yaşatır. Hayallerin ötesinde lüks ve konforla döşenen, farklılıklarla bezenen Oteller ve Kral Daireleri hepimizin merak konusudur şüphesiz. Bir geceliğine bile olsa muhteşem bir odada sabahlamak, sunulan sayısız hizmetten faydalanmak, kendimizi kral dairesinde krallara layık bir odada uyurken bulmak her yaştan tüm insanın hayalidir. Klasik detaylar ve lüks aksesuarların bir arada kullanıldığı bu daireler rahatlık adına herşeyi içinde barındırıyor.

Kral daireliri, oturma odası, yatak odası, yemek odası, mutfak, ve büyük bir banyodan oluşan lüks olarak düzenlenmiş odalardır. Kral dairleri sakinlerine, TV, bilgisayar, internet kullanımı, telefon, faks gibi bir çok hizmetin sunulduğu otelin en iyi manzarasına sahip tam bir dairedir. Ayrıca bu daire blogları, otelde bulunan en pahalı odalardır. Özel karşılama ve hoşgeldiniz çiçeği ikramı ile giriş yapacağınız bu dairede, odanızın penceresinden gecesi ve gündüzüyle ayrı güzellikte olan manzarayı izlersiniz. Jakuzili iki adet banyosu bulunan Kral Dairesinde bir de özel teras bulunur. Özel davetler ve organizasyonlar için kullanılabilen terasta, konuklarınızı ağırlayabilir unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.

Kral daireleri genellikle otellerde ve lüks apartmanlarda yer alan daire tipi olarak karşımıza çıkar. Bu tarz daireler genel olarak yapının en üst katında bulunurlar. Kral dairesinde kelimenin tam anlamıyla lüks bir konaklamanın ayrıcalığını hissedersiniz. Yatak odasında bir jakuzili kabin ve bir duşakabinli banyo; yan yana ve ara kapılı bir yemek odası ve bir oturma odası, bir giyinme odası, ayrı bir küvetli banyo ve ayrıca bir wc bulunmaktadır. En tecrübeli personellerle bu dairenin sakinlerine servis yapılmaktadır. Bu dairelerde geniş balkon ve şezlonglar, oturma grubu, yemek odası grubu, giyinme odası, gardırop, çalışma masası, kabinli jakuzi, duşakabinli banyo, wc ve minibar bulunmaktadır.Kral dairelerinin içersinde ayrıca plazma tv, uydu yayını uluslararası, direkt aramalı telefon, kişisel dijital kasa saç kurutma makinesi, banyo buklet malzemeleri de mevcuttur. Makyaj aynası, telefon, bornoz, terlik, top vip bukletleri, uyandırma servisi, geniş bantlı internet bağlantısı yirmidört saat odanıza yiyecek-içecek hizmeti verilmektedir. Çamaşır yıkama, kuru temizleme ve ütü hizmetleri, merkezi ısıtma ve soğutma sistemi, yangın söndürme dedektörleri de bazı kral dairelerinde bulunabilir.
Tüm bunların dışında Oteller ve Kral dairelerinin, en önemli özelliklerinden biri de bu alanların yüksek tavanlı olmaları. Aslına bakarsanız, bir yaşam alanının tavanı ne kadar yüksek ise o kadar konfor sunuyor. Çatı katında yer almasalar bile geniş bir teraslı olmaları, residence dairelerde sunulan hizmetlerin sunulması, otoparktan eve kadar çıkan ayrı asansörün bulunması , kartlı giriş sistemleri, geniş bir manzara sağlayan panorama da bu daireler için sunulan ekstra özellikler arasında yer alıyor. Kral dairenize girdiğiniz zaman her şeyin tam bir uyum içinde birbirini tamamladığını fark edeceksiniz.  Koruma veya refakatçılar için istenirse kral dairesinin yakınında tam teşekküllü özel konaklama odaları da mevcuttur. Odanın özel tasarımı ile hem mahremiyet, hem de güvenlik tam anlamı ile sağlanmış olup misafirlerin özel ihtiyaçlarına uygun şekilde düzenlenmiştir. Sanıyoruz kral dairelerinde konaklayan müşteriler kral dairelerinden her zaman memnun ayrılmışlardır. İnsanlar, endilerini özel hissetmek isterler. Farklılık yaşamak birçok insanın rüyasını süsler. İlgi görmek, hoş karşılanmak, keyif yaşamak insanların öncelikli istekleridir. Otellerin vazgeçilmezi haline gelen kral daireleri çok sık tercih edilmektedir. Ülkemizde de yaygın kullanılan kral odaları diğer ülkelere oranla daha iyi hizmetler vermekte, profesyonel kadrosuyla ağırlanan yerli-yabancı konuklara muhteşem ilgi ve ikramlarda bulunmaktadır. Yıllardır dillerden düşmeyen, bir çok film ve diziye konu olan kral daireleri haklı biçimde otellerin gözdesi olmaya devam etmektedir. Müşterilerin tercihine göre konaklama öncesi kişiye özel kısmi değişiklik imkanı da veren bu daireler özel mimarlar tarafından tasarlanmakta ve otellerin olmazsa olmazları haline gelerek yaşam tarzına yön vermektedirler.