Kapalıçarşı, İstanbul’ un merkezinde bulunmaktadır. Buradaki en büyük çarşıdır. Fetihden sonra Ayasofya’ ya gelir sağlamak amacıyla Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılmıştır. Dünyanın en büyük ve en eski kapalı çarşılarından biridir. Burada yaklaşık 4.000 dükkan ve 25.000 çalışan bulunmaktadır. Her gün en az yarım milyon insan burada bulunmaktadır. Yılda 90 milyon turistin ziyaretçi akınına uğrattığı, dünyanın en sık ziyaret edilen mekânıdır.

Kapalı çarşıya yapılan bu sık ziyaretlerin ardından turistler ve misafirler gece ve gündüz konaklama ihtiyaçlarını buraya yakın otellerde karşılamaktadırlar. Alışverişle birlikte tarihi yerleri de gezen turistler, eşsiz İstanbul manzaralarını yakından incelemektedirler. Buradaki otellerin misafirlerine olan ilgisi basın ve sosyal medyanın da dikkatini çekmektedir. Hergün milyonlarca insanın geldiği kapalı çarşıyı ve tarihi yerleri bir günde gezip bitirmek neredeyse imkânsızdır. Hâl böyle olunca buraya gelen misafirler barınacakları en özel yerleri araştırarak tespi etmektedirler. Kapalı çarşı otelleri bölgenin tarihi yapısından da etkilenerek nostaljik görüntüleri teknolojik özelliklerle harmanlamıştır.

Kapalı çarşı otelleri restoran, hamam, sauna, spor salonu ve eşsiz Türk lezzeltleriyle birlikte misafirlerini en iyi şekilde ağırlamaktadırlar.Oteller, Sultanahmet camii, Ayasofya Müzesi, Yerebatan Sarnıcı ve Topkapı Sarayına yürüme mesafesindedir. Nazik ve uzman personelleri, muhteşem kahvaltısı ve konforlu odalarıyla kapalı çarşı otelleri sizlere hayatınızda asla unutamayacağınız anlar yaşatacaktır. Özel odaları ve toplantı salonlarıyla seçeneklerinizi çoğaltan kapalıçarşı otelleri dünyanın ve ülkenin dört bir yanından misafir, turist ve iş adamlarını ağırlamaktadır.

Kapalı çarşıya yakın otellerde kalan turist ve misafirler konforun, lezzetin ve ilginin yanısıra ekonomik açıdan da kâr elde edebilmektedirler. Anlık değişen borsanın nabzı ve altın piyasası kapalı çarşıdan etkili bir şekilde takip edilmektedir. Borsalar, gökdelenler, bankalar, aracı kurumlar varken ekonominin kalbi burada atmaktadır. Kapalıçarşı’ nın piyasalar üzerinde böyle bir ağırlığı vardır. Doğrudan altınla uğraşıldığı ve altın arz talebinin en canlı karşılaşma yeri olduğu için, piyasaların, bankaların, buradaki otellerde konaklayan turistlerin ve iş amaçlı gezi düzenleyen misafirlerin  bir kulağı daima kapalıçarşı’ dadır.

İstanbul’un en gözde yeri olan kapalı çarşı, turistlerin bir numaralı alışveriş merkezidir. Buradaki dükkanlarda Türkiye’nin ve dünyanın en özel ürünleri satılmaktadır. Alışverişini birgünde tamamlayamayan turist ve misafirler kapalı çarşı otellerinde misafir edilerek her gün, doyasıya ve rahat alışverişin tadını çıkarmaktadırlar. Ürünleri daha detaylı inceleme fırsatı bulan otel müşterileri tarihi çarşının ve diğer harika eserlerin de resim ve video görüntülerini alma fırsatına sahiptirler. Kapalıçarşı otellerinde kalan misafirler otel  odalarından, balkon ve pencerelerinden hiçbir yerde bulamayacakları şehir ve tarihi manzaralara şahit olacaklardır. Her bölgesi ayrı bir özellik olan İstanbul ve kapalı çarşı uluslararası alanda adından daima söz ettirmektedir.

Kapalı çarşıya yakın otellerde kalan misafirler çarşıyı gezerken akla gelmeyecek antika mücevherleri, antika paraları , İtalyan modası deri giysileri, modern halı, kilim ve türevlerini görme ve alma imkânına sahip olacaklardır. Bölgede han, hamam ve tarihi binaların sayısı da oldukça fazladır. Kapalıçarşı,  üretimi durdurulmuş ve kaybolmaya başlamış, yöresel el sanatlarının son örneklerinin bulunabileceği yerdir. Ayrıca Hint ve Tayvan malları birçok çeşitle burada satılmaktadır. Geleneksel Türk ürünlerinin neredeyse tamamı burada bulunmaktadır. Kapalı çarşının içi aşırı sıcaklarda bile insana daima ferahlık verir.

Kapalı çarşı otellerine ulaşım kolaylığı en rahat şekilde sağlanmaktadır. Bölgeye gelen turistler  ulaşım araçlarıyla diledikleri anda gitmek istedikleri noktalara ekonomik ve konforlu bir şekilde ulaşmaktadırlar. Buradaki otellerde konaklayan ve daha sonra bölgeden ayrılan misafirler aldıkları hizmetlere, konfora, güleryüze ve gösterilen ilgiye olan hayranlıklarını sosyal medya üzerinden de dile getirip paylaşmaktadırlar.

İş ve özel seyahatlerinizde yolunuz İstanbul’ a düştüğünde kapalı çarşıyı ziyaret edebilir, alışveriş yaparak başka yerlerde bulunamayan ürünlerin sahibi olabilirsiniz. Kapalı çarşı otelleri sizleri en güzel şekilde ağırlayacak, sizlerde diğer müşterilerimiz gibi buradan ayrıldığınızda günlerce kapalı çarşıdan ve kapalı çarşı otellerinden bahsedeceksiniz.